Sabrın sonu selamet

Amerika Açık’ta merakla beklenen ilk tur eşleşmesinin galibi Maria Sharapova oldu. 19 ay aradan sonra ilk kez bir Grand Slam maçında boy gösteren Rus yıldız, dünya 2 numarası Simona Halep’i 6-4, 4-6 ve 6-3’lük setlerle dize getirdi.

Turnuvada wild card ile boy gösteren Masha, açılış setini son oyunda rakibinin servisini kırarak 6-4 ile hanesine yazdırdı. Üstün oyunuyla Halep’i çaresiz bırakan Rus tenisçi, ikinci sette de 4-1’lik skor avantajını yakalayıp galibiyete çok yaklaşsa da bu noktadan itibaren Halep’in direnciyle karşılaştı.

İkinci sette eline geçen 11 servis kırma şansının 10’unu heba eden beş Grand Slam şampiyonu, maçtan yalnızca iki oyun uzaktayken arka arkaya beş oyun birden kaybederek mücadelenin final setine uzamasına engel olamadı: 4-6.

Karşılaşmanın final setine iyi başlayan tarafsa Sharapova oldu. İlk üç oyunu cebine koyarak girdiği son sette yakaladığı servis kırma avantajını sonuna dek korumayı başaran Maria, seti 6-3’le kazanarak 2 saat 42 dakika sonunda zaferini ilan etti.

15 aylık doping cezasının ardından çıktığı ilk Grand Slam’de ikinci tura yükselen Sharapova, mücadele boyunca Arthur Ashe seyircisinin büyük desteğini alırken maç puanının ardından sevinç gözyaşlarına boğuldu.

Dev eşleşmeden boynu bükük ayrılan Halep ise klasman liderliği yolunda büyük bir fırsatı daha tepti.

Tenis Aktüel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir