Masha içini döktü

Yasaklı madde kullanımından ötürü kortlardan 15 ay uzak kalan Maria Sharapova, The Players’ Tribune için bir yazı kaleme aldı. Rus yıldız, Into the Unknown (Bilinmeze Doğru) başlıklı yazısında tenisten ayrı kaldığı dönemden bugüne dek yaşadıklarını anlattı.

Tahmin edebileceğinden çok daha zorlu bir süreci geride bıraktığını vurgulayan Maria, o dönemlerde kendisine yönelik yapılan eleştirileri de değerlendirdi. Meslektaşlarının sert sözlerine hiçbir zaman aynı üslupla cevap vermek istemediğini belirten Sharapova, “Oysaki polemiğe girmek en kolay yoldur. Beni eleştirenler de dahil olmak üzere herkese saygı duyuyorum. Ama umarım onlar da bir gün değişirler.” ifadelerini kullandı.

Kariyerinde 5 Grand Slam şampiyonluğu bulunan eski 1 numara, yazısında hayranlarından da övgüyle söz etti.  “İnsanların sadakatini zor duruma düştüğünüzde anlarsınız. İyi günde herkes sizinle beraberdir fakat işler kötüyken pek çoğu size cephe alır.” diyen Masha, ceza süresi boyunca en çok hayranlarından güç aldığını ve onların bu desteğini asla unutmayacağını söyledi.

Bundan sonraki tek hedefinin hayranlarına olan borcunu ödemek olduğunu ifade eden 30 yaşındaki tenisçi, Kuzey Amerika sert kort sezonunda da başarılı olmak için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

Tenis Aktüel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir