Kızlardan üçte üç!

Bu yıl Amerika Açık elemelerinde dört oyuncuyla temsil edilen Türkiye, ilk günü kayıpsız geçti. Tek erkeklerde Cem İlkel kariyerinin ilk slam galibiyetine imza atarken tek kadınlarda korta çıkan üç oyuncumuz da adlarını bir üst tura yazdırdı.

İstanbul Cup’ta çeyrek final oynayarak yakaladığı çıkışı sezonun devamında da sürdüren Başak Eraydın, Amerika Açık elemelerinin ilk turunda karşılaştığı Dinah Pfizenmaier’i 6-7(4), 6-4 ve 6-3’lük setlerle devirerek ikinci turun yolunu tuttu.

New York’taki sezonun son slam’ini daha önce (2014) çift kızlarda kazanma başarısı gösteren İpek Soylu da ana tablo yolundaki ilk engelini final setiyle aştı. Geçtiğimiz yıl Roland Garros’ta ana tablo oynama başarısı gösteren İpek, ev sahibi ülkeden Amanda Anisimova karşısında 6-2, 0-6 ve 6-0’lık setlerle galip geldi.

Elemelerin ilk gününde Türkiye adına korta çıkan son isim olan Çağla Büyükakçay ise galibiyete iki sette uzandı. İkinci seti 5-1’den çevirdiği maçta Ivana Jorovic’i 6-2 ve 7-5’le yenen Çağla, böylece bir önceki sezon ikinci tura çıktığı Amerika Açık’ta ana tablo şansını sürdürmüş oldu.

Amerika Açık kadınlar eleme tablosunda yoluna devam eden üç temsilcimizin ikinci tur eşleşmeleri ise şu şekilde:

İpek Soylu-Lizette Cabrera

Başak Eraydın-Viktoria Kuzmova

Çağla Büyükakçay-Naomi Broady

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir