Ana’dan Novak yorumu

Henüz 29 yaşında olmasına karşın geçtiğimiz yılın sonunda tenisi bıraktığını açıklayan Ana Ivanovic, Sports Illustrated dergisiyle bir söyleşi gerçekleştirdi. Hayatını futbolcu eşi Bastian Schweinsteiger ile birlikte Chicago’da sürdüren güzel raket, vatandaşı ve yakın arkadaşı Novak Djokovic’in 2017 sezonunu kapatma kararını da değerlendirdi.

“Novak’ın şu an içinden geçtiği süreci kariyerim boyunca çok yaşadım.” diyen Ivanovic, 2008’de Roland Garros’u kazanıp dünya 1 numarası olmasının ardından mental anlamda büyük bir boşluğa düştüğünü söyledi. Daha sonraki süreçte rekabet edebilmek için gerekli motivasyonu kendinde bulamadığını ifade eden Ana, Djokovic’in de benzer bir durumu yaşıyor olabileceğini kaydetti.

Djokovic’in Roland Garros’u kazanıp Grand Slam koleksiyonunu tamamladıktan sonraki kötü performansını enerji düşüşüne bağlayan Sırp tenisçi, “Açıkçası ben de kariyerimin bazı dönemlerinde tıpkı Nole’nin yaptığı tenise uzun bir ara vermeliydim. İşte Roger Federer’in şu an neler başardığını görüyorsunuz.” sözleriyle de bir öz eleştiride bulundu.

Tenis Aktüel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir